Descriere
Motive pentru care te vei îndrăgosti de salteaua TIGER:
- îi place să se adapteze Are spumă Tiger, care se adaptează perfect la forma corpului, oferind un confort ridicat în timpul somnului.
- iubește masajele Sistemul de tăieturi pe suprafața saltelei masează corpul și îmbunătățește circulația sângelui.
- iubește curățenia Husa asigură o ventilație excelentă, reduce umiditatea și dezvoltarea acarienilor, menținând igiena somnului.
- este un curățitor desăvârșit Husa adoră spălarea până la 60°C, asigurând o igienă ușoară și menținerea prospețimii saltelei pentru copil.
Duritate optimă și adaptare: Saltea TIGER pentru cei mici
Durabilitate, respirabilitate, rezistență, igienă ridicată. Acestea sunt cele mai scurte moduri de a descrie salteaua TIGER, a cărei caracteristică principală este spuma specială profilată și de masaj. Dacă cauți un model care reduce la minimum dezvoltarea mucegaiurilor și acarienilor, acesta este produsul pentru tine. Spuma tiger menționată este deosebit de elastică și are proprietăți de respirabilitate valoroase, mai ales în cazul unei saltele pentru copii. Atât micuțul, cât și copilul mai mare vor beneficia de un somn confortabil datorită soluțiilor pe care le-am menționat, dar și datorită durității medii, dorite în astfel de modele. Continuă să citești. La toate aceste avantaje, adaugă și adaptarea la forma corpului proprietarului, și vei obține rețeta pentru un somn eficient și profund – pe scurt, un somn luxos pentru copilul tău.
Saltea TIGER: Suport excelent pentru circulația sângelui în timpul somnului
În salteaua TIGER de duritate medie, adaptarea la forma corpului nu este doar posibilă, ci și extrem de ușoară. De ce? Ce face ca această saltea de dormit să fie deosebită?
- Salteaua cu spumă profilată și de masaj se bazează pe o construcție specială cu un sistem de tăieturi pe suprafață – acestea exercită presiuni subtile asupra punctelor individuale ale corpului persoanei care doarme pe ea. Astfel, odihna nocturnă a copilului devine mai confortabilă și, în plus, circulația sângelui se îmbunătățește.
- Salteaua elastică cu un nucleu construit din spumă profilată oferă o senzație delicată de masaj – ceea ce face ca somnul copilului tău să fie și mai plăcut. Și – la fel de important – mai liniștit.
- Structura unică, recunoscută prin blocul de spumă foarte elastică – aceasta este responsabilă pentru ventilația fiabilă a saltelei Lano Meble TIGER.
- Spuma respirabilă, care face ca acest model să fie cea mai bună saltea pentru un copil cu afecțiuni respiratorii – structura sa bine gândită nu doar că limitează acumularea de umiditate, ci și acarienii și mucegaiurile. Acordă o atenție deosebită acestor proprietăți dacă dorești să reduci riscul apariției unei reacții alergice la copilul tău.

Saltea TIGER: Suport excelent pentru somnul sănătos al micuțului tău
Nu știi ce saltea de dormit să alegi pentru copilul tău? Alege una echipată cu o husă solidă și practică. Modelul prezentat de noi îndeplinește fără îndoială acest criteriu. Cel mai bun mod de a confirma acest lucru este construcția sa unică, care include:
- Plasa 3D – recunoscută prin structura sa caracteristică cu ochiuri mari, care arată minunat.
- Țesătura Tencel – precis matlasată și conținând fibre provenite din lemn natural. Datorită acesteia, husa absoarbe ușor umezeala și o evaporă.
Respirabilitatea ridicată a saltelei TIGER înseamnă că nu trebuie să-ți faci griji pentru confortul somnului copilului tău. Transpirația excesivă și acumularea de umiditate devin o problemă de domeniul trecutului. Un somn mai bun, o stare de bine îmbunătățită – nu doar pentru copilul tău, ci și pentru tine. Acestea sunt argumente suficiente pentru a completa dormitorul copilului tău cu salteaua TIGER.

Informații suplimentare despre saltelele de dormit de la Lano Mobilă
Materialele utilizate în producția saltelelor, cum ar fi spuma poliuretanică, latexul și spuma viscoelastică, se caracterizează printr-un coeficient ridicat de comprimare și elasticitate. Prin urmare, ne rezervăm dreptul de a avea o toleranță de dimensiuni de +/- 2% pentru lățime și lungime și +/- 1 cm pentru înălțimea saltelei. Culorile reale ale materialelor pot diferi de cele din fotografii, fără a afecta proprietățile acestora.
Date tehnice
| Model | TIGER |
| Tip | saltea din spumă |
| Umplutură | Husă Tencel + plasă 3D, Spumă HR tiger – 12 cm, Spumă moletată – masaj – 1 cm |
| Dimensiune | 90x200 |
| Grosime | 13 cm |
| Duritate | mediu tare |
| Parte utilizabilă | pe ambele părți |
| Capacitatea de încărcare a saltelei | 110 kg |
| Greutatea saltelei | 10-15 kg |
| Husă | da |
| Posibilitatea de a spăla husa | da – 60 de grade |
| Pentru cine? | copii și persoane adulte |
| Certificatele | OEKO-TEX, DECLARAȚIE DE SIGURANȚĂ |
| Proprietățile saltelei__Husă | Da |
| Tipul saltelei | Saltele ortopedice |
| Materialul saltelei | Spumă |
| Duritatea saltelei | Saltele mediu tari |
| Grosimea saltelei | 13 cm |
| Dimensiunea saltelei | 90x200 |
| Vârsta utilizatorului | Saltele pentru adolescenți (10+ ani) |
