Descriere
Motive pentru care te vei îndrăgosti de salteaua SPA:
- are spumă antibacteriană Asigură elasticitate și suport, reducând dezvoltarea infecțiilor.
- îmbunătățește circulația sângelui Sistemul de tăieturi îmbunătățește circulația sângelui.
- nu suportă acarienii Oferă ventilație și reduce umezeala și acarienii.
- are un interior bogat Include țesătura Tence, care absoarbe rapid umezeala, menținând igiena somnului.
Somn confortabil fără umiditate: Construcția specială a saltelei SPA
Salteaua cu spumă profilată oferă un suport excelent pentru coloana vertebrală pe toate segmentele, reducând în același timp riscul de amorțeală. Este o saltea care se adaptează la forma corpului. Copilul tău va simți plăcerea unui somn luxos. Salteaua SPA este îmbogățită cu un nucleu special cu acțiune antibacteriană, menținând astfel un nivel înalt de igienă. Acest aspect este deosebit de important pentru copiii care suferă de alergii. Construcția specială asigură că salteaua este foarte bine ventilată, reducând riscul de acumulare a umidității și de transpirație în timpul somnului. Este o saltea antibacteriană extrem de confortabilă în stilul Lano.
Husă inovatoare pentru curățenie și ventilație: Salteaua SPA pentru copii
La Lano Meble ne asigurăm că produsele noastre sunt adaptate nevoilor copiilor – oferindu-le siguranță și confort sub toate aspectele. Exact așa este salteaua SPA. Este o saltea de duritate medie – potrivită pentru copii. Micuții nu se scufundă în ea, ci au un suport optim. Salteaua este realizată din spumă foarte elastică cu proprietăți antibacteriene. Datorită acestui fapt, salteaua SPA rămâne curată și proaspătă. Profilarea, adică sistemul special de tăieturi în spumă, face ca salteaua să ofere o senzație plăcută de masaj al corpului, ceea ce îmbunătățește în același timp circulația sângelui. Salteaua SPA are o husă cu o construcție inovatoare, care facilitează menținerea curățeniei și îmbunătățește proprietățile de ventilație ale saltelei. Partea inferioară a husei este sub formă de plasă 3D. Partea superioară este realizată din tricot Tencel, care conține fibre din lemn. Aceasta acționează ca un climatizator, făcând ca salteaua să "respire”. Husa absoarbe transpirația în timpul somnului copilului și o elimină la exterior, unde se evaporă. Astfel, copilul nu transpiră în timpul nopții. Husa poate fi spălată la o temperatură de 60 de grade Celsius.

Saltea SPA: Asigură un somn confortabil copilului tău
La Lano Meble știm că alegerea unei saltele nu este ușoară. Ai atât de multe opțiuni! Când ar trebui să alegi o saltea cu spumă profilată? Alege salteaua SPA dacă:
- micuțului tău îi place să doarmă confortabil;
- aștepți ca salteaua să fie durabilă – aceasta este o saltea care oferă durabilitate. Va fi utilă pe termen lung;
- copilul tău este alergic – salteaua are efect antibacterian și protejează împotriva reținerii umidității;
- vrei ca salteaua să fie ușoară – husa poate fi ușor îndepărtată pentru spălare.
Salteaua este disponibilă în multe dimensiuni, așa că o vei putea adapta la patul copilului tău. Alege salteaua SPA pentru un somn confortabil pentru copilul tău. Oferă-i micuțului cel mai bun, somn luxos în fiecare noapte. Salteaua SPA nu doar oferă un confort ridicat în timpul somnului, dar asigură și suport pentru coloana vertebrală datorită sistemului de tăieturi pe suprafața spumei, aflată în saltea.Salteaua conține un nucleu special din spumă antibacteriană, care garantează igiena și un somn sănătos pentru micuț. Sistemul de ventilație al saltelei reduce formarea umidității neplăcute. Este o saltea excelentă pentru copilul tău.

Informații suplimentare despre saltelele de dormit de la Lano Mobilă
Materialele utilizate în producția saltelelor, cum ar fi spuma poliuretanică, latexul și spuma viscoelastică, se caracterizează printr-un coeficient ridicat de comprimare și elasticitate. Prin urmare, ne rezervăm dreptul de a avea o toleranță de dimensiuni de +/- 2% pentru lățime și lungime și +/- 1 cm pentru înălțimea saltelei. Culorile reale ale materialelor pot diferi de cele din fotografii, fără a afecta proprietățile acestora.
Date tehnice
| Model | SPA |
| Tip | saltea din spumă |
| Umplutură | Husă Tencel + plasă 3D; Spumă foarte elastică – 12 cm; Spumă moletată – masaj – 1 cm |
| Dimensiune | 70x170 |
| Grosime | 13 cm |
| Duritate | mediu tare |
| Parte utilizabilă | pe ambele părți |
| Capacitatea de încărcare a saltelei | 70 kg |
| Greutatea saltelei | 10-15 kg |
| Husă | da |
| Posibilitatea de a spăla husa | da – 60 de grade |
| Pentru cine? | copii și persoane adulte |
| Certificatele | OEKO-TEX, DECLARAȚIE DE SIGURANȚĂ |
| Proprietățile saltelei__Husă | Da |
| Tipul saltelei | Saltele ortopedice |
| Materialul saltelei | Spumă |
| Duritatea saltelei | Saltele mediu tari |
| Grosimea saltelei | 13 cm |
| Dimensiunea saltelei | 70x170 |
| Vârsta utilizatorului | Saltele pentru adolescenți (10+ ani) |
