TERMIC 90x170 moale 11 cm saltea copii termoelastica cu latex Lano Mobila
Prețuim timpul tău, de aceea produsul este expediat cât mai repede posibil.
Pentru a vă economisi costuri suplimentare, oferim livrare gratuită pentru comenzile de peste 1299 Lei.
Până la 60 de zile de retur îți oferă posibilitatea să te îndrăgostești de produsul nostru.
În primele două ani de la cumpărare, suntem aici pentru tine, asigurându-ți liniștea și securitatea.
Descriere
Motive pentru care te vei îndrăgosti de salteaua TERMIC:
- este o investiție bună A fost proiectată cu durabilitatea în minte.
- se gândește la confort Se adaptează perfect la curburile corpului copilului.
- siguranța este primordială Contribuie la somnul sigur al copilului.
- nu vei îngheța cu ea Asigură o reglare corectă a temperaturii.
Copilul tău îți va mulțumi pentru saltea din spumă TERMIC 90x170 de la Lano Meble.
Cauti un saltea pentru somn creat pentru copilul tau? Ai ajuns in locul potrivit! La Lano Meble ne asiguram ca produsele noastre ofera un somn sanatos copiilor si o garantie de calitate pentru parintii lor. Astfel a fost creat si salteaul TERMIC, care se potriveste perfect curburilor corpului, iar micutul tau poate dormi linistit, fara sa se trezeasca noaptea.
Verifică proprietățile saltelei noastre TERMIC 90x170 pentru copii de la Lano Meble
saltea pentru copii ar trebui să fie în primul rând aerisit și rezistent. Exact asta îți garantează spuma folosită în producția salteaului TERMIC. Ne-am străduit să folosim tehnologii care să influențeze nu doar confortul somnului copilului, ci și să permită folosirea îndelungată a salteaului nostru de spumă.

Cum să prevenim diminețile morocănoase? Lano Meble are deja soluția, cu salteaua TERMIC 90x170
Te trezești și auzi plânsul sau mormăitul micuțului tău. În mare măsură, faptul dacă copilul se va trezi odihnit și fericit va depinde de un saltea pentru somn corespunzător. Umplutura salteaului TERMIC nu numai că se va potrivi perfect formei corpului micuțului tău, dar va preveni și durerile de spate sau chiar escarele. Poți crede că, ca Lano Meble, exagerăm avantajele salteaului nostru. Nimic mai greșit. Noi pur și simplu îți arătăm cel mai bun saltea pentru sănătatea și somnul în siguranță al copilului tău. Știm că vrei ca el să se dezvolte bine și să se trezească întotdeauna zâmbitor. salteaul nostru termoelastic TERMIC, fabricat din spumă, îți poate garanta asta. Când copilul este bolnav - mergi cu el la specialist. La fel și când vrei să îi oferi un somn liniștit, alegi Lano Meble. Fabricat din materiale de înaltă calitate, salteaul TERMIC se va potrivi perfect formei corpului micuțului tău. În plus, va avea grijă de reglarea corectă a temperaturii, indiferent de anotimp. Încearcă-l și potrivește-l la patul pentru copii.

Informații suplimentare despre saltelele de dormit de la Lano Mobilă
Materialele utilizate în producția saltelelor, cum ar fi spuma poliuretanică, latexul și spuma viscoelastică, se caracterizează printr-un coeficient ridicat de comprimare și elasticitate. Prin urmare, ne rezervăm dreptul de a avea o toleranță de dimensiuni de +/- 2% pentru lățime și lungime și +/- 1 cm pentru înălțimea saltelei. Culorile reale ale materialelor pot diferi de cele din fotografii, fără a afecta proprietățile acestora.
Date tehnice
| Model | TERMIC |
| Tip | saltea din spumă |
| Umplutură | Spumă poliuretanică T25 – 5 cm, Spumă din latex – 2 cm, Spumă VISCO – 2 cm, Husă – 1 cm |
| Dimensiune | 90x170 |
| Grosime | 10 cm |
| Duritate | moale |
| Parte utilizabilă | pe ambele părți |
| Capacitatea de încărcare a saltelei | 40 kg |
| Greutatea saltelei | 10-15 kg |
| Husă | da |
| Posibilitatea de a spăla husa | da – până la 60 de grade |
| Pentru cine? | copil |
| Certificatele | OEKO-TEX, ATESTAT IGIENIC |
| Proprietățile saltelei__Husă | Da |
| Tipul saltelei | Saltele din spumă |
| Materialul saltelei | Hibrid |
| Duritatea saltelei | Saltele moi |
| Grosimea saltelei | 11 cm |
| Dimensiunea saltelei | 90x170 |
| Vârsta utilizatorului | Saltele pentru copii cu vârsta între 2-5 ani |
