Descriere
Motive pentru care te vei îndrăgosti de salteaua CLEAN:
- este versatilă Este dublă față, adaptându-se perfect nevoilor copiilor de toate vârstele.
- îi place să surprindă Nucleul saltelei este format din trei tipuri de spumă complementare.
- extrem de elastică Utilizarea spumei de latex cu latex natural asigură o super elasticitate.
- îi place să arate bine Husa oferă o ventilație excelentă, conferind saltelei un aspect modern.
Saltea antibacteriană CLEAN: igienă ridicată și somn maxim de confortabil
Vrei să te asiguri de igiena somnului copilului tău? Suntem siguri că da. Tocmai de aceea îți propunem salteaua CLEAN – proprietățile sale benefice vor răspunde așteptărilor tale. Acțiunea antibacteriană se datorează spumei de înaltă elasticitate, iar cea antialergică și antifungică – latexului natural. Această saltea pentru copii nu oferă doar o igienă înaltă, ci și un somn confortabil. Alegând modelul CLEAN, vei descoperi că duritatea medie și adaptarea la forma corpului contribuie la un repaus nocturn eficient, esențial în special pentru cei mici. Completând dormitorul copilului tău cu o saltea de dormit modernă, vei avea grijă de sănătatea acestuia.
Saltea dublă CLEAN cu trei tipuri de spume adaptându-se nevoilor copilului
Cel mai bun saltea pentru copii este cea care se adaptează la cerințele lor în creștere. Modelul saltelei CLEAN îndeplinește acest criteriu. Acest lucru se datorează construcției sale speciale, care combină trei tipuri de spume. Această saltea Lano Meble include:
- Spumă foarte elastică – datorită acesteia, CLEAN este o saltea antibacteriană. Copilul tău se îmbolnăvește frecvent? Avem o veste bună pentru tine. Spuma utilizată în acest model împiedică dezvoltarea bacteriilor și reduce riscul apariției altor infecții.
- Spumă de latex – în modelul CLEAN se află 20% latex natural. Dar asta nu e tot: datorită acestuia, salteaua noastră antialergică se adaptează la forma corpului copilului în timpul somnului. Te întrebi ce saltea de dormit va fi o alegere bună pentru micuțul tău? Întoarce salteaua CLEAN pe această parte și beneficiază împreună cu copilul de proprietățile benefice ale spumei de latex.
- Spumă poliuretanică – principalul său avantaj este elasticitatea crescută. Salteaua de duritate medie întoarce-o pe această parte când copilul crește. Și asta pentru că, în cazul unui copil mai mare, o suprafață de dormit cu rigiditate mare este cea mai potrivită.

Husă unică cu ventilație la cel mai înalt nivel în salteaua CLEAN
Husa inovatoare, pe care o vei îndrăgi pentru respirabilitatea ridicată. Salteaua dublă din latex CLEAN oferă ventilație la cel mai înalt nivel. Acest efect se datorează:
- Plasei 3D Progres – asigură-i copilului tău un confort maxim în timpul somnului alegând o saltea cu husă de structură specială, în care principalul element este o plasă 3D specială.
- Țesăturii Open Dream – o combinație reușită de suprafață moale și matlasare cu fibră climatizantă. Aceasta contribuie la aspectul modern și sportiv al saltelei CLEAN.
Salteaua cu spumă antibacteriană este o completare excelentă pentru dormitorul unui copil care iubește activitatea fizică, din mai multe motive. Observă respirabilitatea ridicată: un avantaj pe care îl vei aprecia mai ales dacă copilul tău iubește mișcarea. Vrei ca salteaua să fie ușor de întreținut? Curățarea simplă este un alt motiv pentru care ar trebui să alegi salteaua CLEAN. Pentru a-i reda prospețimea, spală husa la 60°C.
Adaugă salteaua CLEAN în coșul tău și asigură un repaus sănătos și ultra confortabil pentru copilul tău.

Informații suplimentare despre saltelele de dormit de la Lano Mobilă
Materialele utilizate în producția saltelelor, cum ar fi spuma poliuretanică, latexul și spuma viscoelastică, se caracterizează printr-un coeficient ridicat de comprimare și elasticitate. Prin urmare, ne rezervăm dreptul de a avea o toleranță de dimensiuni de +/- 2% pentru lățime și lungime și +/- 1 cm pentru înălțimea saltelei. Culorile reale ale materialelor pot diferi de cele din fotografii, fără a afecta proprietățile acestora.
Date tehnice
| Model | CLEAN |
| Tip | saltea din spumă |
| Umplutură | Husă din tricot Open Dream + plasă 3D – 1 cm; spumă din latex – 3 cm; spumă înalt elastică antibacteriană – 6 cm; spumă poliuretanică – 3 cm |
| Dimensiune | 70x170 |
| Grosime | 13 cm |
| Duritate | mediu tare |
| Parte utilizabilă | pe ambele părți |
| Capacitatea de încărcare a saltelei | 70 kg |
| Greutatea saltelei | 10-15 kg |
| Husă | da |
| Posibilitatea de a spăla husa | da – 60 de grade |
| Pentru cine? | copii și persoane adulte |
| Certificatele | OEKO-TEX, DECLARAȚIE DE SIGURANȚĂ |
| Proprietățile saltelei__Husă | Da |
| Tipul saltelei | Saltele din spumă |
| Materialul saltelei | Latex |
| Duritatea saltelei | Saltele mediu tari |
| Grosimea saltelei | 13 cm |
| Dimensiunea saltelei | 70x170 |
| Vârsta utilizatorului | Saltele pentru adolescenți (10+ ani) |
