DREAM 90x190 mediu ferm 8 cm saltea de spumă cu cocos și latex Lano Mobila
Prețuim timpul tău, de aceea produsul este expediat cât mai repede posibil.
Pentru a vă economisi costuri suplimentare, oferim livrare gratuită pentru comenzile de peste 1299 Lei.
Până la 60 de zile de retur îți oferă posibilitatea să te îndrăgostești de produsul nostru.
În primele două ani de la cumpărare, suntem aici pentru tine, asigurându-ți liniștea și securitatea.
Descriere
Motivele pentru care te vei îndrăgosti de salteaua DREAM:
- este un adevărat lider Oferă cea mai înaltă calitate de somn pentru copilul tău.
- se gândește la calitate Garantează un somn sigur și sănătos datorită materialelor de calitate.
- poate fi întoarsă Asigură cel mai bun somn datorită construcției cu două fețe.
- este foarte confortabil Are numeroase spume și acoperiri care oferă confort și comoditate.
Salteaua visată DREAM 90x190 de la Lano Meble pentru micuțul tău
Vrei să-i oferi copilului tău un somn sigur și sănătos? Ești conștientă că doar o saltea de cea mai înaltă calitate poate garanta acest lucru? Îți putem asigura că micuțul tău doarme pe cea mai confortabilă saltea pentru copii. Datorită numeroaselor spume, acoperiri și sistemului cu două fețe al saltelei DREAM, copilul tău se va trezi în sfârșit odihnit.
Salteaua bilaterală DREAM 90x190 de la Lano Meble include multe soluții inovatoare
Fiecare preșcolar adoră să decidă singur despre sine. Lasă-l să aleagă pe care dintre fețele saltelei preferă să doarmă. În acest mod îi arăți că are un impact asupra somnului său, ceea ce va avea un rol important pentru stima de sine a micuțului. Fiecare parte a saltelei pentru copii DREAM îi va garanta cel mai bun somn de calitate.

Poți sprijini somnul liniștit și sănătos al copilului tău? Cu salteaua DREAM 90x190 de la Lano Meble totul este posibil
Bineînțeles că da! Cel puțin poți avea, dacă doar îți dorești. Salteaua de spumă latex DREAM se dovedește a fi excelentă atât pentru copiii foarte mici, cât și pentru cei puțin mai mari. Salteaua pentru copii ar trebui să se adapteze corpului lor și să se îndoaie doar ușor sub greutatea lor. Din fericire, cu Lano Meble ai siguranța unei alegeri bune. Salteaua ca din visuri, adică salteaua de cocos latex DREAM. Unul dintre straturi a fost realizat din coaja de nucă de cocos. Este menit să asigure o tărie sporită a saltelei, dar, în același timp, să contribuie la o mai bună elasticitate a acesteia. Este important de știut că această fibră absoarbe excelent transpirația sau umezeala, fără a-și pierde proprietățile. Salteaua de dormit DREAM este companionul ideal pentru odihnă. Visul fiecărui părinte este ca copilul său să doarmă liniștit și dimineața să se trezească odihnit. Ca Lano Meble, am îndeplinit deja multe astfel de dorințe, aducând bucurie atât părinților cât și copiilor lor speciali. Verifică neapărat toate caracteristicile saltelei noastre de spumă DREAM și asigură-i micuțului tău vise colorate.

Informații suplimentare despre saltelele de dormit de la Lano Mobilă
Materialele utilizate în producția saltelelor, cum ar fi spuma poliuretanică, latexul și spuma viscoelastică, se caracterizează printr-un coeficient ridicat de comprimare și elasticitate. Prin urmare, ne rezervăm dreptul de a avea o toleranță de dimensiuni de +/- 2% pentru lățime și lungime și +/- 1 cm pentru înălțimea saltelei. Culorile reale ale materialelor pot diferi de cele din fotografii, fără a afecta proprietățile acestora.
Date tehnice
| Model | DREAM |
| Tip | saltea ortopedică |
| Umplutură | Spumă poliuretanică T25 – 4 cm, Spumă din latex – 2 cm, Strat de cocos – 1 cm, Husă – 1 cm |
| Dimensiune | 90x190 |
| Grosime | 8 cm |
| Duritate | mediu tare |
| Parte utilizabilă | pe ambele părți |
| Capacitatea de încărcare a saltelei | 60 kg |
| Greutatea saltelei | 10-15 kg |
| Husă | da |
| Posibilitatea de a spăla husa | da – până la 60 de grade |
| Pentru cine? | copil |
| Certificatele | OEKO-TEX, ATESTAT IGIENIC |
| Proprietățile saltelei__Husă | Da |
| Tipul saltelei | Saltele ortopedice |
| Materialul saltelei | Hibrid |
| Duritatea saltelei | Saltele mediu tari |
| Grosimea saltelei | 8 cm |
| Dimensiunea saltelei | 90x190 |
| Vârsta utilizatorului | Saltele pentru copii cu vârsta între 2-5 ani |
