BERNI 80x185 de duritate medie 13 cm saltea cu arcuri Bonell și latex Lano Mobila
Prețuim timpul tău, de aceea produsul este expediat cât mai repede posibil.
Pentru a vă economisi costuri suplimentare, oferim livrare gratuită pentru comenzile de peste 1299 Lei.
Până la 60 de zile de retur îți oferă posibilitatea să te îndrăgostești de produsul nostru.
În primele două ani de la cumpărare, suntem aici pentru tine, asigurându-ți liniștea și securitatea.
Descriere
Motivele pentru care te vei îndrăgosti de salteaua BERNI:
- susține sănătatea Asigură un somn eficient, sănătos și confortabil.
- este confortabilă Utilizarea arcurilor bonell garantează o elasticitate progresivă.
- îngrijește igiena Este aerisită și evacuează eficient umiditatea.
- este adaptabilă Se adaptează perfect la curba naturală a corpului.
Saltea cu arcuri BERNI 80x185 cu spumă poliuretanică și latex
De el depinde în mare măsură dacă somnul tău va fi eficient, sănătos și confortabil. Salteaua cu arcuri BERNI de la Lano Meble este un model de duritate medie. Este compusă din arcuri bonell și a fost realizată folosind spumă poliuretanică și latex. Ambele sale fețe sunt suprafețe utilizabile. Salteaua este rezistentă, durabilă, elastică și aerisită.
De ce salteaua BERNI 80x185 cu arcuri bonell?
Salteaua este construită din arcuri bonell. Datorită faptului că diametrul lor în zona centrală este mai mic decât în cea exterioară, se caracterizează printr-o elasticitate progresivă. Rezistența arcului depinde de forța de apăsare. Astfel, salteaua cu arcuri bonell se adaptează perfect la încărcătură și la greutatea utilizatorului său.

Saltea BERNI 80x185 din spumă poliuretanică de la Lano Meble
Salteaua cu arcuri BERNI a fost realizată, printre altele, din spumă poliuretanică. Aceasta se caracterizează printr-o mare durabilitate și rezistență chiar și la utilizare intensivă. În același timp, este un material care asigură o evacuare eficientă a umezelii. Este aerisit, ceea ce previne acumularea de umezeală și, prin urmare, înmulțirea microorganismelor. BERNI este, de asemenea, o saltea de latex. A fost realizată folosind spumă de latex care este o combinație de latex natural și sintetic. Datorită elasticității punctuale, se adaptează foarte bine la curba naturală a corpului uman. Spuma are un sistem de orificii, responsabil pentru o ventilație eficientă a interiorului saltelei. La Lano Meble ne preocupăm de siguranța somnului clienților noștri. Salteaua cu arcuri BERNI are proprietăți antialergice și antifungice, ceea ce o face potrivită pentru persoanele predispuse la reacții alergice. Salteaua Berni este dotată cu o husă care, datorită faptului că este echipată cu fermoar, poate fi ușor îndepărtată și spălată în mașina de spălat. Salteaua BERNI este disponibilă în mai multe dimensiuni, inclusiv în versiunea pentru copii.

Informații suplimentare despre saltelele de dormit de la Lano Mobilă
Materialele utilizate în producția saltelelor, cum ar fi spuma poliuretanică, latexul și spuma viscoelastică, se caracterizează printr-un coeficient ridicat de comprimare și elasticitate. Prin urmare, ne rezervăm dreptul de a avea o toleranță de dimensiuni de +/- 2% pentru lățime și lungime și +/- 1 cm pentru înălțimea saltelei. Culorile reale ale materialelor pot diferi de cele din fotografii, fără a afecta proprietățile acestora.
Date tehnice
| Model | BERNI |
| Tip | saltea cu arcuri |
| Umplutură | Spumă poliuretanică T25 – 2 cm, Fetru, Arcuri Bonell – 9 cm, Fetru, Spumă din latex – 2 cm |
| Dimensiune | 80x185 |
| Grosime | 13 cm |
| Duritate | mediu tare |
| Parte utilizabilă | pe ambele părți |
| Capacitatea de încărcare a saltelei | 80 kg |
| Greutatea saltelei | 10-15 kg |
| Husă | da |
| Posibilitatea de a spăla husa | da – până la 60 de grade |
| Pentru cine? | copil și persoană adultă |
| Certificatele | OEKO-TEX, ATESTAT IGIENIC |
| Proprietățile saltelei__Husă | Da |
| Tipul saltelei | Saltele cu arcuri |
| Materialul saltelei | Hibrid |
| Duritatea saltelei | Saltele mediu tari |
| Grosimea saltelei | 13 cm |
| Dimensiunea saltelei | 80x185 |
| Vârsta utilizatorului | Saltele pentru copii cu vârsta între 5-10 ani |
