LUNA 90x200 gri pat supraetajat Lano Mobilă
Promoția se desfășoară până la 5 mai 2026
Prețuim timpul tău, de aceea produsul este expediat cât mai repede posibil.
Pentru a vă economisi costuri suplimentare, oferim livrare gratuită pentru comenzile de peste 1299 Lei.
Până la 60 de zile de retur îți oferă posibilitatea să te îndrăgostești de produsul nostru.
În primele două ani de la cumpărare, suntem aici pentru tine, asigurându-ți liniștea și securitatea.
Descriere
Instrucțiuni
Motive pentru care te vei îndrăgosti de LUNA:
- soluție 2 în 1 Posibilitatea de separare în 2 paturi individuale
- pune siguranța pe primul loc Barierele creează un loc sigur pentru somn
- este fermecător Cucerește prin grilajele sale tip balustradă
- confortabil pentru frați Oferă copilului spațiu individual
- crește odată cu copilul Se adaptează vârstei și nevoilor sale
- economisește spațiu Ideal pentru camera fraților
Clasicul care impresionează — descoperă patul pentru copii LUNA 90x200 în culoarea cenușiu de la Lano Meble
Dacă, în calitate de părinte, te întrebi ce pat să alegi pentru a fi confortabil, sigur și pentru a nu ocupa tot spațiul, fiind în același timp ideal pentru frați? Aceasta este o întrebare frecventă care le dă bătăi de cap multor părinți – dar nu-ți face griji, ești în locul potrivit. Noul nostru model LUNA este un adevărat hit printre paturile supraetajate pentru copii. Nu doar că va rezolva problema lipsei de spațiu, dar va introduce și armonie în camera copiilor. Este mai mult decât un simplu pat pentru frați – este centrul aventurilor de acasă, o bază pentru joacă și un refugiu sigur pentru somn. Nu degeaba patul supraetajat LUNA a devenit un bestseller printre părinții care apreciază calitatea și funcționalitatea. Fabricat din lemn de pin solid, asigură durabilitate pentru ani de zile, iar designul bine gândit garantează un somn confortabil fără compromisuri. Și cel mai bun lucru – adio dezordine. Este o piesă de mobilier care îmbină estetica, caracterul practic și confortul într-unul singur. Vrei să afli mai multe? Rămâi cu noi și descoperă de ce patul supraetajat LUNA este mai mult decât un simplu loc de odihnă.
Două niveluri de somn și posibilitate de depozitare. Descoperă toate avantajele patului pentru frați LUNA 90x200 în culoarea cenușiu
Patul multifuncțional pentru frați de la Lano Meble este un must-have pentru un dormitor de copii bine amenajat. Dispune de două niveluri de somn, astfel încât fiecare dintre micii tăi exploratori își va găsi locul aici. În plus, barierele bine gândite cu grilaje tip balustradă garantează copilului siguranța în timpul somnului. Totuși, asta nu este tot ce am creat cu patul pentru copii LUNA de la LANO Meble. Vei putea depozita fără efort lenjeria de pat sau jucăriile micuților tăi dragi. Oferă-le copiilor tăi un somn sănătos și liniștit. Echipează-le dormitorul cu cel mai bun model de pat supraetajat pentru frați LUNA, unde se vor odihni, își vor îndeplini visurile și își vor dezvolta relația de frați.

Punem rezistența și siguranța pe primul loc. LUNA în culoarea cenușiu de la LANO Meble
Dezvoltarea, somnul liniștit și sănătos, precum și siguranța — sunt aceștia factori importanți pentru tine atunci când alegi un pat pentru frați? Nu este de mirare. Fiecare copil merită tot ce este mai bun. Ca părinte grijuliu, cu siguranță ai grijă de ei în fiecare zi. Vrei ca patul supraetajat pe care îl alegi pentru ei să îndeplinească cele mai înalte standarde. Creând mobilier pentru copii, ne-am concentrat în primul rând pe faptul ca materialele din care sunt fabricate paturile supraetajate LANO să fie durabile și sigure pentru copiii tăi. De aceea am ales lemnul de pin. Este foarte rezistent, chiar și în fața năzbâtiilor celor mici. În plus, colțurile patului supraetajat pentru doi frați au fost rotunjite pentru a preveni eventualele accidentări. Fiecare detaliu al patului pentru frați LUNA este finisat cu atenție. Oferă-le copiilor tăi o piesă de mobilier atemporală, care le va fi sprijin în odihnă și, în același timp, un partener extraordinar de joacă. Patul supraetajat LUNA te așteaptă.

Bună, cunoaște-mă mai bine!
Înainte de alegerea finală, consultă fiecare dimensiune a modelului LUNA, marcată în desenul alăturat ➔

Descoperă funcționalitatea patului supraetajat LUNA
Descoperă funcționalitatea patului supraetajat LUNA
Informații suplimentare despre fotografiile și culorile paturilor de la Lano Meble
Fotografiile și culorile paturilor pot varia ușor față de realitate. Acest lucru este cauzat de setările monitorului computerului sau ale altui dispozitiv. Fotografiile prezentate au scop ilustrativ.
Date tehnice
| Tip | pat supraetajat |
| Model | LUNA |
| Număr de persoane | 2 |
| Culoare | gri |
| Finisaj | certificat; sigur pentru copii; semimat |
| Capacitate de încărcare | 100 kg pe fiecare nivel de dormit |
| Lungimea patului | 208 cm |
| Lățimea patului | 97 cm |
| Înălțimea patului | 162 cm |
| Greutate | 60 kg |
| Barieră | în set scară verticală fixă |
| Scară | scară verticală |
| Sertare | opțional 2 sertare (vândute separat) |
| Materialul sertarelor | PAL (placă aglomerată de lemn) |
| Ridicarea gărzii | nu se aplică |
| Posibilitatea de a extinde patul în două | da |
| Lungimea saltelei | 200 cm |
| Lățimea saltelei | 90 cm |
| Lungimea saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Lățimea saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Grosimea maximă a saltelei | 13 cm |
| Grosimea maximă a saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Grosimea maximă a saltelei superioare | 13 cm |
| Cadru | lemn de pin; adeziv; vopsea pe bază de apă |
| Cadru de pat | FLEX lemn de mesteacăn |
| Întreținere | ștergeți cu o cârpă curată și umedă; ștergeți cu o cârpă curată și uscată |
| Ambalaj | produsul este ambalat în trei pachete |
| Prețul include | pat; cadru; set de montaj; instrucțiuni de asamblare |
| Certificatele | PN-EN 747-1 +A1:2015-08PN-EN; REACH; FSC; Declarație de siguranță |
| Proprietățile patului__Barieră inclusă | Da |
| Proprietățile patului__Sertare glisante | Da |
| Proprietățile patului__Posibilitate de transformare în două paturi separate | Da |
| Tipul patului | Paturi duble supraetajate |
| Dimensiunea patului | 90x200 |
| Culoarea patului | Gri |
| Vârsta copilului | Paturi pentru copil de vârstă școlară (7-12 ani) |
| rzut 360 | Lozeczko_LUNA |
| additional Sertare | 13739 |
| ID materacy | 12191, 10467, 13565, 10782, 13541, 3763, 10547, 10580, 13553 |
| Ilość materacy | 2 |
