LUNA 80x180 grafit pat supraetajat Lano Mobilă
Promoția se desfășoară până la 5 mai 2026
Prețuim timpul tău, de aceea produsul este expediat cât mai repede posibil.
Pentru a vă economisi costuri suplimentare, oferim livrare gratuită pentru comenzile de peste 1299 Lei.
Până la 60 de zile de retur îți oferă posibilitatea să te îndrăgostești de produsul nostru.
În primele două ani de la cumpărare, suntem aici pentru tine, asigurându-ți liniștea și securitatea.
Descriere
Instrucțiuni
Motive pentru care te vei îndrăgosti de LUNA:
- soluție 2în1 Posibilitatea de a se separa în 2 paturi individuale
- pune accent pe siguranță Barierele creează un loc sigur pentru somn
- este fermecător Impresionează prin șipcile sale tip balustradă
- confortabil pentru frați Oferă fiecărui copil un spațiu individual
- crește împreună cu copilul Se adaptează vârstei și nevoilor sale
- economisește spațiu Ideal pentru camera fraților
Clasicul care fascinează — descoperă patul pentru copii LUNA 80x180 în culoarea grafit de la Lano Meble
Dacă, în calitate de părinte, te întrebi ce pat să alegi pentru a fi confortabil, sigur și pentru a nu ocupa tot spațiul, fiind în același timp ideal pentru frați? Aceasta este o întrebare frecventă care îi preocupă pe mulți părinți – dar nu te îngrijora, pentru că ești în locul potrivit. Noul nostru model LUNA este un adevărat succes printre paturile supraetajate pentru copii. Nu doar că va rezolva problema lipsei de spațiu, dar va aduce și armonie în camera copiilor. Este mai mult decât un simplu pat pentru frați – este un centru pentru aventuri casnice, o bază pentru joacă și un refugiu sigur pentru somn. Nu degeaba patul supraetajat LUNA a devenit un bestseller printre părinții care apreciază calitatea și funcționalitatea. Fabricat din lemn de pin, acesta asigură durabilitate pentru ani de zile, iar construcția bine gândită garantează un somn confortabil fără compromisuri. Și ce este mai bine – gata cu dezordinea. Acesta este o piesă de mobilier care îmbină estetica, practicalitatea și confortul într-un singur produs. Vrei să afli mai multe? Rămâi cu noi și descoperă de ce patul supraetajat LUNA este mai mult decât un simplu loc de odihnă.
Două niveluri de somn și posibilitate de depozitare. Descoperă toate avantajele patului pentru frați LUNA 80x180 grafit
Patul multifuncțional pentru frați de la Lano Meble este un must-have pentru un dormitor de copii bine amenajat. Dispune de două niveluri de somn, astfel încât fiecare dintre micii tăi exploratori va găsi aici un loc propriu. În plus, barierele cu șipci tip balustradă bine gândite îi garantează copilului siguranța în timpul somnului. Însă asta nu este tot ce am creat cu patul pentru copii LUNA de la LANO Meble. Vei putea depozita fără efort lenjeria de pat sau jucăriile micuților tăi dragi. Oferă-le micuților tăi un somn sănătos și liniștit. Echipază-le dormitorul cu cel mai bun model de pat supraetajat pentru frați LUNA, unde se vor odihni, își vor îndeplini visele și își vor dezvolta relația de frați.

Punem durabilitatea și siguranța pe primul loc. LUNA în culoarea grafit de la LANO Meble
Dezvoltarea, somnul liniștit și sănătos, precum și siguranța — sunt aceștia factori importanți pentru tine atunci când alegi un pat pentru frați? Nu este de mirare. Fiecare copil merită tot ce este mai bun. Ca părinte grijuliu, cu siguranță ai grijă de ei în fiecare zi. Îți dorești ca patul supraetajat pe care îl vei alege să îndeplinească cele mai înalte standarde. Creând mobilier pentru copii, ne-am concentrat în primul rând pe faptul ca materialele din care sunt fabricate paturile supraetajate LANO să fie durabile și sigure pentru copiii tăi. De aceea, am ales lemnul de pin. Este foarte rezistent, chiar și în fața micuților poznași. În plus, colțurile patului supraetajat pentru doi frați au fost rotunjite pentru a preveni eventualele accidentări. Fiecare detaliu al patului pentru frați LUNA este finisat cu atenție. Oferă-le copiilor tăi o piesă de mobilier atemporală, care le va fi sprijin în odihnă și, în același timp, un partener minunat de joacă. Patul supraetajat LUNA te așteaptă.

Bună, hai să ne cunoaștem mai bine!
Înainte de alegerea finală, consultă fiecare dimensiune a modelului LUNA, marcată pe desenul alăturat ➔

Descoperă funcționalitatea patului supraetajat LUNA
Descoperă funcționalitatea patului supraetajat LUNA
Informații suplimentare despre fotografiile și culorile paturilor de la Lano Meble
Fotografiile și culorile paturilor pot diferi ușor de realitate. Acest lucru este cauzat de setările monitorului computerului sau ale altui dispozitiv. Fotografiile prezentate au caracter informativ.
Date tehnice
| Tip | pat supraetajat |
| Model | LUNA |
| Număr de persoane | 2 |
| Culoare | grafit |
| Finisaj | certificat; sigur pentru copii; semimat |
| Capacitate de încărcare | 100 kg pe fiecare nivel de dormit |
| Lungimea patului | 188 cm |
| Lățimea patului | 87 cm |
| Înălțimea patului | 162 cm |
| Greutate | 60 kg |
| Barieră | în set scară verticală fixă |
| Scară | scară verticală |
| Sertare | opțional 2 sertare (vândute separat) |
| Materialul sertarelor | PAL (placă aglomerată de lemn) |
| Ridicarea gărzii | nu se aplică |
| Posibilitatea de a extinde patul în două | da |
| Lungimea saltelei | 180 cm |
| Lățimea saltelei | 80 cm |
| Lungimea saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Lățimea saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Grosimea maximă a saltelei | 13 cm |
| Grosimea maximă a saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Grosimea maximă a saltelei superioare | 13 cm |
| Cadru | lemn de pin; adeziv; vopsea pe bază de apă |
| Cadru de pat | FLEX lemn de mesteacăn |
| Întreținere | ștergeți cu o cârpă curată și umedă; ștergeți cu o cârpă curată și uscată |
| Ambalaj | produsul este ambalat în trei pachete |
| Prețul include | pat; cadru; set de montaj; instrucțiuni de asamblare |
| Certificatele | PN-EN 747-1 +A1:2015-08PN-EN; REACH; FSC; Declarație de siguranță |
| Proprietățile patului__Barieră inclusă | Da |
| Proprietățile patului__Sertare glisante | Da |
| Proprietățile patului__Posibilitate de transformare în două paturi separate | Da |
| Tipul patului | Paturi duble supraetajate |
| Dimensiunea patului | 80x180 |
| Culoarea patului | Grafit |
| Vârsta copilului | Paturi pentru preșcolari (4-6 ani) |
| rzut 360 | Lozeczko_LUNA |
| additional Sertare | 13739 |
| ID materacy | 12183, 10459, 13559, 10774, 13535, 10417, 10539, 10572, 13547 |
| Ilość materacy | 2 |
