LEA 80x190 albastru pat supraetajat Lano Mobilă
Promoția se desfășoară până la 5 mai 2026
Prețuim timpul tău, de aceea produsul este expediat cât mai repede posibil.
Pentru a vă economisi costuri suplimentare, oferim livrare gratuită pentru comenzile de peste 1299 Lei.
Până la 60 de zile de retur îți oferă posibilitatea să te îndrăgostești de produsul nostru.
În primele două ani de la cumpărare, suntem aici pentru tine, asigurându-ți liniștea și securitatea.
Descriere
Instrucțiuni
Motive pentru care te vei îndrăgosti de LEA:
- ideală pentru frați Oferă trei locuri de dormit la niveluri diferite.
- are mintea plină de idei Permite utilizarea eficientă a spațiului disponibil.
- este rezistentă Cadrul pentru saltea a fost realizat din listele de mesteacăn tip FLEX.
- are grijă de un somn sănătos Elimină riscul căderilor accidentale, datorită barierelor.
- îi place ordinea Opcional, poate fi echipată cu sertare extensibile.
- adaptată pentru tine Are o scară universal montabilă pe stânga/dreapta.
Estetică neclintită, practicabilitate înaltă - patul supraetajat albastru LEA 80x190.
Patul supraetajat LEA se deosebește de celelalte modele. Este ideal pentru dormitorul fraților, chiar și pentru trei copii! Te va ajuta să economisești mult spațiu pe o suprafață relativ mică. Patul supraetajat LEA a fost proiectat având în vedere confortul, siguranța, dar și preferințele copiilor. Combina calitatea înaltă a materialelor cu un design minimalist și soluții moderne. Patul pentru frați LEA este realizat integral din lemn de pin. Este un material natural, favorabil atât mediului, cât și omului. Se distinge prin durabilitate, stabilitate și rezistență la orice deteriorări. Patul supraetajat LEA de la Lano Meble are somiere din listele de mesteacăn tip FLEX. Acestea suportă eficient o presiune mare și greutate.
Dormit confortabil pentru trei copii – patul etajat albastru LEA.
Copiii tăi împart aceeași cameră? Sunt doi sau trei? Patul supraetajat LEA a fost creat gândindu-se la frați care doresc sau, din cauza spațiului redus, trebuie să doarmă împreună. Este format din două paturi – unul jos și altul sus, la care se ajunge printr-o scară confortabilă. În plus, sub patul de jos se poate extrage o platformă cu un alt saltea, deci un al treilea pat. Patul supraetajat LEA va satisface cu siguranță nevoile unei familii numeroase.

Asigură un somn sigur și adânc pentru copilul tău – alege patul suprapus albastru LEA
Nu ești lângă copilul tău noaptea, dar vrei să fie în siguranță. Patul supraetajat LEA are bariere înalte pe fiecare parte a saltelei, inclusiv în partea din față, unde bariera este ceva mai scurtă pentru a permite copiilor să intre și să iasă din pat cu ușurință. Barierele de siguranță elimină riscul de cădere accidentală în timpul somnului.

Bună, cunoaște-mă mai bine!
Înainte de alegerea finală, familiarizează-te cu fiecare dimensiune a lui LEA, indicată pe desenul de alături ➔

Garda suplimentară în paturile suprapuse Lano - mai mult spațiu pentru libertatea și siguranța copilului tău
În contextul paturilor pentru copii, în special al paturilor suprapuse, garda suplimentară se referă la spațiul dintre patul de jos și cel de sus. Acesta este un element esențial care asigură un spațiu suficient pentru copilul care doarme la nivelul inferior. O garda optimă în paturile suprapuse garantează că copilul are suficient spațiu deasupra capului, ceea ce contribuie la confort și reduce riscul de a se lovi la ridicare. În paturile de tip mezanin, garda suplimentară mărește spațiul de sub pat, care este adesea folosit pentru depozitare sau pur și simplu facilitează accesul la curățenie. În ambele cazuri, garda suplimentară este cheia confortului, funcționalității și siguranței.
Informații suplimentare despre fotografiile și culorile paturilor de la Lano Mobilă
Fotografiile și culorile paturilor pot diferi ușor de realitate. Acest lucru se datorează setărilor monitorului computerului sau altui dispozitiv. Fotografiile prezentate au un caracter ilustrativ.
Date tehnice
| Tip | pat supraetajat cu extensie |
| Model | LEA |
| Număr de persoane | 3 |
| Culoare | albastru |
| Finisaj | certificat; sigur pentru copii; semimat |
| Dimensiune | 80x190 |
| Capacitate de încărcare | 100 kg pe fiecare nivel de dormit |
| Lungimea patului | 198 cm |
| Lățimea patului | 87 cm |
| Înălțimea patului | 164 cm |
| Greutate | 81 kg |
| Barieră | în set scară verticală fixă/detașabilă |
| Scară | scară verticală |
| Sertare | opțional 2 sertare (vândute separat) |
| Materialul sertarelor | PAL (placă aglomerată de lemn) |
| Ridicarea gărzii | opțional |
| Posibilitatea de a extinde patul în două | da |
| Lungimea saltelei | 190 cm |
| Lățimea saltelei | 80 cm |
| Lungimea saltelei pe puntea glisantă | 180 cm |
| Lățimea saltelei pe puntea glisantă | 80 cm |
| Grosimea maximă a saltelei | 13 cm |
| Grosimea maximă a saltelei pe puntea glisantă | 8 cm |
| Grosimea maximă a saltelei superioare | 13 cm |
| Cadru | lemn de pin; adeziv; vopsea pe bază de apă |
| Cadru de pat | FLEX lemn de mesteacăn |
| Întreținere | ștergeți cu o cârpă curată și umedă; ștergeți cu o cârpă curată și uscată |
| Ambalaj | produsul este ambalat în patru pachete |
| Prețul include | pat; cadru; set de montaj; instrucțiuni de asamblare |
| Certificatele | EN 747; REACH; FSC; Declarație de siguranță |
| Proprietățile patului__Acoperiș (pat căsuță) | Da |
| Proprietățile patului__Barieră inclusă | Da |
| Proprietățile patului__Sertare glisante | Da |
| Proprietățile patului__Posibilitate de ridicare a gărzii | Da |
| Proprietățile patului__Posibilitate de transformare în două paturi separate | Da |
| Tipul patului | Paturi triple supraetajate |
| Dimensiunea patului | 80x190 |
| Culoarea patului | Albastre |
| Vârsta copilului | Paturi pentru copil de vârstă școlară (7-12 ani) |
| rzut 360 | Lozeczko_LEA |
| additional Saltea suplimentară | 12183, 10437, 10754, 10480, 10397 |
| additional Sertare | 13740 |
| additional Gardă la sol ridicată 22 cm | 13726 |
| additional Barieră detașabilă în loc de standard | 13734 |
| ID materacy | 12185, 10461, 13561, 10776, 13537, 10418, 10541, 10574, 13549 |
| Ilość materacy | 2 |
