ALICJA 90x200 pin pat de o persoană pentru copii Lano Mobilă
Promoția se desfășoară până la 5 mai 2026
Prețuim timpul tău, de aceea produsul este expediat cât mai repede posibil.
Pentru a vă economisi costuri suplimentare, oferim livrare gratuită pentru comenzile de peste 1299 Lei.
Până la 60 de zile de retur îți oferă posibilitatea să te îndrăgostești de produsul nostru.
În primele două ani de la cumpărare, suntem aici pentru tine, asigurându-ți liniștea și securitatea.
Descriere
Instrucțiuni
Motive pentru care te vei îndrăgosti de ALICJA:
- se îngrijește și are grijă de micuțul tău Va asigura siguranța chiar și celor mai activi copii.
- este autonomă Este o alegere excelentă pentru primul pat.
- este rezistentă Fabricată din cele mai bune materiale.
- pune accentul pe aspect vizual Îmbină simplitatea cu eleganța.
- este practică Dispune de sertare suplimentare sub pat.
- reprezintă esența confortului Oferă posibilitatea de a alege salteaua.
Clasică și funcțională – patul de pin pentru copii ALICJA 90x200.
Micuțul tău a crescut și a depășit etapa pătuțul său pentru bebeluși? Avem soluția perfectă pentru tine – patul pentru copii ALICJA de la Lano Mobilă. Mai devreme sau mai târziu, fiecare părinte începe să se întrebe când ar trebui să schimbe pătuțul pentru bebeluși. De fapt, un copil de un an și jumătate este deja pregătit pentru această schimbare. Acesta este vârsta la care micuțul tău este suficient de independent pentru a urca și coborî din pat fără ajutorul tău. Copiii sunt curioși. Cu siguranță știi că vor explora totul. De aceea, la un moment dat, pătuțul pentru bebeluși poate deveni periculos. Copilul ar putea fi prea tentat să se cațere pe barieră. Patul pentru copii ALICJA, datorită barierei de lemn montată doar pe jumătatea cadrului, asigură somnul în siguranță pentru copilul tău. În același timp, permite ieșirea din pat liberă și, cel mai important, sigură.
Patul copii din pin ALICJA creat cu dragoste și grijă pentru cei mai mici.
Copiii, chiar de la cele mai fragede vârste, doresc să fie independenți, așa că lasă-ți copilul să exploreze lumea după propriile sale reguli. Patul nostru pentru copii ALICJA sprijină dezvoltarea micului om. Înălțimea cadrului permite micuțului tău să urce și să coboare din pat singur, ceea ce cu siguranță îi va crește încrederea în sine. De la primele momente te-ai îngrijit și ai avut grijă de copilul tău. Permite-ne să-ți luăm măcar o parte din griji. Patul nostru pentru copii ALICJA este fabricat din lemn de pin care este rezistent la deteriorări mecanice. Nu uităm nici de vopsele. Știm că copiii în stadiile timpurii de dezvoltare explorează lumea aducând diferite obiecte la gură. De aceea, patul nostru pentru copii ALICJA este vopsit cu vopsele care nu prezintă un risc pentru sănătatea copilului tău.

Avantajele patului din pin pentru copii ALICJA 90x200.
Există anumite paturi care se potrivesc mereu și peste tot. Așa este patul pentru copii ALICJA de la Lano Mobilă. Indiferent dacă cauți un pat pentru camera unui copil de doi ani plin de energie sau dorești să cumperi un pat pentru o fetiță de trei ani plină de energie, poți fi sigur că ALICJA va fi perfectă. În plus, patul pentru copii ALICJA este echipat cu două sertare opționale care vor ajuta la menținerea ordinii în camera copilului.

Salut, cunoaște-mă mai bine!
Înainte de alegerea finală, familiarizează-te cu fiecare dimensiune a lui ALICJA, indicată în desenul alăturat ➔

Informații suplimentare despre fotografiile și culorile paturilor de la Lano Mobilă
Fotografiile și culorile paturilor pot diferi ușor de realitate. Acest lucru se datorează setărilor monitorului computerului sau altui dispozitiv. Fotografiile prezentate au un caracter ilustrativ.
Date tehnice
| Tip | pat de jos |
| Model | ALICJA |
| Număr de persoane | 1 |
| Culoare | pin |
| Finisaj | certificat; sigur pentru copii; semimat |
| Dimensiune | 90x200 |
| Capacitate de încărcare | 100 kg |
| Lungimea patului | 208 cm |
| Lățimea patului | 97 cm |
| Înălțimea patului | 96 cm |
| Greutate | 53 kg |
| Barieră | în set scară verticală la alegere |
| Scară | nu se aplică |
| Sertare | opțional 2 sertare (vândute separat) |
| Materialul sertarelor | PAL (placă aglomerată de lemn) |
| Ridicarea gărzii | nu se aplică |
| Posibilitatea de a extinde patul în două | nu se aplică |
| Lungimea saltelei | 200 cm |
| Lățimea saltelei | 90 cm |
| Lungimea saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Lățimea saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Grosimea maximă a saltelei | 13 cm |
| Grosimea maximă a saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Grosimea maximă a saltelei superioare | nu se aplică |
| Cadru | lemn de pin; adeziv; lac semimat |
| Cadru de pat | FLEX lemn de mesteacăn |
| Întreținere | ștergeți cu o cârpă curată și umedă; ștergeți cu o cârpă curată și uscată |
| Ambalaj | produsul este ambalat în trei pachete |
| Prețul include | pat; cadru; set de montaj; instrucțiuni de asamblare |
| Certificatele | EN 1725; REACH; FSC; Declarație de siguranță |
| Proprietățile patului__Barieră inclusă | Da |
| Proprietățile patului__Sertare glisante | Da |
| Tipul patului | Paturi single de jos |
| Dimensiunea patului | 90x200 |
| Culoarea patului | Pin |
| Vârsta copilului | Paturi pentru preșcolari (4-6 ani) |
| rzut 360 | Lozeczko_ALICJA |
| additional Sertare | 13739 |
| additional Barieră de protecție | 14983, 13731, 13732, 13733, 13734 |
| ID materacy | 12191, 10467, 13565, 10782, 13541, 3763, 10547, 10580, 13553 |
| Ilość materacy | 1 |
