LAURA 90x200 pin pat de o persoană pentru copii tip antresolă Lano Mobilă
Promoția se desfășoară până la 5 mai 2026
Prețuim timpul tău, de aceea produsul este expediat cât mai repede posibil.
Pentru a vă economisi costuri suplimentare, oferim livrare gratuită pentru comenzile de peste 1299 Lei.
Până la 60 de zile de retur îți oferă posibilitatea să te îndrăgostești de produsul nostru.
În primele două ani de la cumpărare, suntem aici pentru tine, asigurându-ți liniștea și securitatea.
Descriere
Instrucțiuni
Motive pentru care te vei îndrăgosti de LAURA:
- valorizează economiile Îți permite să economisești spațiu în camera copiilor.
- protejează copilul Marginea sa este prevăzută cu o balustradă înaltă.
- va rezista mult timp Garantează soliditate și durabilitate timp de mulți ani.
- sănătatea este importantă pentru ea Este acoperită cu un strat non-toxic, sigur pentru sănătatea copilului.
- este ingenioasă Mezaninul permite utilizarea creativă a spațiului de dedesubt
Descoperă patul LAURA
LAURA – sună a distracție de neuitat! Pat mezanin pentru copii din lemn de pin 90x200 de la Lano Meble
Patul supraetajat pentru o persoană LAURA este o soluție unică ce va diversifica decorul camerei unui copil. Totuși, designul îndrăgit de copii nu este singurul avantaj al acestei piese de mobilier. Aflați mai multe despre ea! Mezaninul este o soluție care economisește spațiu, fiind perfect pentru o cameră mică de copii. Puteți amenaja secțiunea inferioară într-un mod extrem de practic – este locul perfect pentru a organiza un colț de depozitare a jucăriilor, a aranja pufe moi pentru relaxare sau a crea o bază care va ajuta la menținerea ordinii în cameră. Marginea patului pentru copii este finisată cu o balustradă înaltă care previne căderile. O scară ergonomică, cu trepte confortabile și stabile, este responsabilă pentru accesul în siguranță.
Pat pentru copii mezzanin LAURA, modern și practic, din lemn de pin
Ca părinte, vă pasă de bunăstarea copilului dumneavoastră, așa că doriți să știți dacă utilizarea patului pentru copii LAURA este complet sigură pentru acesta. Este fabricată din lemn de pin certificat FSC, iar suprafața este acoperită cu un strat non-toxic care nu prezintă un risc pentru sănătatea tânărului utilizator.

Întinde-te confortabil cu salteaua pentru patul pentru copii LAURA 90x200 din pin
Pentru a completa patul mezanin pentru copii LAURA, vei avea nevoie de o saltea. O vei găsi în sortimentul magazinului Lano Meble – într-o dimensiune care se potrivește perfect acestei rame. Răsfoiți ofertele noastre și găsiți salteaua de dormit de care aveți nevoie – latex, spumă, spumă cu arcuri sau nucă de cocos.

Salut, cunoaște-mă mai bine!
Înainte de a face alegerea finală, familiarizați-vă cu fiecare dintre dimensiunile LAURA, marcate în desenul de mai jos ➔

Pentru o stabilitate sporită, vă recomandăm să fixați paturile atresola pe perete*
* Serviciul suplimentar de montaj nu include fixarea patului pe perete
Informații suplimentare despre fotografiile și culorile paturilor de la Lano Meble
Fotografiile și culorile paturilor pot diferi ușor de realitate. Acest lucru se datorează setărilor monitorului computerului sau ale altui dispozitiv. Fotografiile prezentate sunt doar cu titlu ilustrativ.
Date tehnice
| Tip | mezanin |
| Model | LAURA |
| Număr de persoane | 1 |
| Culoare | pin |
| Finisaj | certificat; sigur pentru copii; semimat |
| Dimensiune | 90x200 |
| Capacitate de încărcare | 100 kg |
| Lungimea patului | 208 cm |
| Lățimea patului | 97 cm |
| Înălțimea patului | 178 cm |
| Greutate | 52 kg |
| Barieră | nu se aplică |
| Scară | scară verticală |
| Sertare | nu se aplică |
| Materialul sertarelor | nu se aplică |
| Ridicarea gărzii | opțional |
| Posibilitatea de a extinde patul în două | nu se aplică |
| Lungimea saltelei | 200 cm |
| Lățimea saltelei | 90 cm |
| Lungimea saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Lățimea saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Grosimea maximă a saltelei | 13 cm |
| Grosimea maximă a saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Grosimea maximă a saltelei superioare | nu se aplică |
| Cadru | lemn de pin; adeziv; lac semimat |
| Cadru de pat | FLEX lemn de mesteacăn |
| Întreținere | ștergeți cu o cârpă curată și umedă; ștergeți cu o cârpă curată și uscată |
| Ambalaj | produsul este ambalat în trei pachete |
| Prețul include | pat; cadru; set de montaj; instrucțiuni de asamblare |
| Certificatele | EN 747; REACH; FSC; Declarație de siguranță |
| Proprietățile patului__Acoperiș (pat căsuță) | Da |
| Proprietățile patului__Barieră inclusă | Da |
| Proprietățile patului__Sertare glisante | Nu |
| Proprietățile patului__Sertar tip ladă | Nu |
| Proprietățile patului__Posibilitate de ridicare a gărzii | Nu |
| Proprietățile patului__Posibilitate de transformare în două paturi separate | Nu |
| Tipul patului | Paturi mezanin |
| Dimensiunea patului | 90x200 |
| Culoarea patului | Pin |
| Vârsta copilului | Paturi pentru copil de vârstă școlară (7-12 ani) |
| rzut 360 | Lozeczo_LAURA |
| ID materacy | 12191, 10467, 13565, 10782, 13541, 3763, 10547, 10580, 13553 |
| Ilość materacy | 1 |
