SOFINO 90x200/140x200 cu scorțișoară pat mezanin cu canapea extensibilă țesătură bej poso 38 Lano Mobilă
Prețuim timpul tău, de aceea produsul este expediat cât mai repede posibil.
Pentru a vă economisi costuri suplimentare, oferim livrare gratuită pentru comenzile de peste 1299 Lei.
Până la 60 de zile de retur îți oferă posibilitatea să te îndrăgostești de produsul nostru.
În primele două ani de la cumpărare, suntem aici pentru tine, asigurându-ți liniștea și securitatea.
Descriere
Instrucțiuni
Motive pentru care te vei îndrăgosti de SOFINO:
- Comoditate care nu poate fi comparatăScaunul moale și umplutura confortabilă a canapelei și a patului de sus asigură confort atunci când stați, studiați și dormiți.
- Două locuri mari într-o singură piesă de mobilierLa etaj este un pat 90x200, la parter este o canapea extensibilă 140x200 - perfectă pentru un copil, un adolescent sau oaspeți.
- Mai mult spațiu în cameră, mai puțină mizerieMezaninul creează două zone independente - pentru somn și odihnă - fără a ocupa spațiu suplimentar.
- Container practic pentru lenjerie de patCompartimentul spațios de depozitare de sub scaun este un loc convenabil pentru pături, perne și lenjerie de pat suplimentară - comandați fără mobilier suplimentar.
- O scară care nu stă în caleConceput astfel incat sa nu trebuiasca sa renunti la el cand desfaci canapeaua de jos.
- Atmosferă caldă, confortabilă în interiorȚesătura bej cu o structură delicată din catifea conferă interiorului moliciune, eleganță și un caracter familiar.
Pat supraetajat cu o canapea în partea de jos SOFINO 90x200/140x200 scorțișoară cu o canapea bej
scortisoara SOFINO 90x200/140x200 este modern pat supraetajat cu canapea extensibilă , care va fi perfect pentru camera unui copil sau adolescent. Aceasta este o soluție „wow”, combinând două funcții într-o singură piesă de mobilier. Superior pat 90x200 asigură un somn confortabil, iar cel inferior canapea extensibilă până la 140x200 servește ca o canapea în timpul zilei și un loc de dormit de dimensiuni mari noaptea. Rama de scorțișoară luminează vizual interiorul, iar canapeaua bej încălzește spațiul, creând un întreg confortabil.
SOFINO – pat supraetajat funcțional cu o canapea pentru copii și adolescenți
Aceasta pat supraetajat cu canapea a fost conceput pentru utilizarea de zi cu zi. O structură de mezanin cu o canapea extensibilă vă permite să creați două zone separate: la etaj un loc de dormit și zona de relaxare jos . O scară stabilă nu interferează cu desfășurarea părții inferioare și trei perne mari creați un spătar confortabil în timp ce stați. Există o practică sub containerul de așternut al scaunului , care ajută la menținerea ordinii - perfectă în loc de sertare sau comode suplimentare.

Pat supraetajat cu o canapea în partea de jos – SOFINO Cinnamon cu o canapea bej
Canapea bej în pat SOFINO conferă interiorului un caracter cald și confortabil. Structura delicată din catifea a țesăturii este plăcută la atingere și arată grozav în aranjamentele moderne. Canapea 140x200 atunci când este desfășurat, creează o suprafață mare și confortabilă de dormit, iar în timpul zilei servește drept loc confortabil pentru a sta, a studia și a se odihni.
Aceasta pat supraetajat pentru adolescenți și copii vă permite să utilizați două spații diferite într-o singură piesă de mobilier. Va funcționa perfect în încăperi mici și în interioare împărțite prin frați , unde fiecare metru contează. Lano Meble este un producator polonez care se asigura ca paturile sunt durabile, confortabile si functionale - model SOFINO Scorțișoară cu o canapea bej este cel mai bun exemplu în acest sens.

Buna, cunoaste-ma mai bine!
Înainte de a face alegerea finală, familiarizați-vă cu fiecare dimensiune SOFINO Scorțișoară 90x200/140x200 , marcat în figura de mai jos ➔
Cand este desfasurata, canapeaua inferioara creeaza o suprafata confortabila de dormit de 140x200 cm.

Cunoașteți funcționalitatea SOFINO
Cunoașteți funcționalitatea SOFINO
Informații suplimentare despre fotografiile și culorile paturii de la Lano Meble
Fotografiile și culorile patului pot diferi ușor de realitate. Acest lucru este cauzat de setările monitorului computerului sau altui dispozitiv. Fotografiile prezentate au doar scop ilustrativ.
Date tehnice
| Tip | pat supraetajat |
| Model | SOFINO |
| Număr de persoane | 2 |
| Culoare | scorţişoară |
| Finisaj | certificat; sigur pentru copii; semimat |
| Dimensiune | 90x200/140/200 |
| Capacitate de încărcare | 100 kg pe fiecare nivel de dormit |
| Lungimea patului | 208 |
| Lățimea patului | 96/191 (dimensiunea totală când este extins cu scară) |
| Înălțimea patului | 168 cm (șezut: 80 cm; spătar: 60 cm) |
| Greutate | personalizare |
| Barieră | înălțimea balustradei de siguranță superioare: 25 cm |
| Scară | detașabil |
| Sertare | tip ladă (compartiment pentru lenjerie de pat) |
| Materialul sertarelor | PAL (placă aglomerată de lemn) |
| Ridicarea gărzii | nu se aplică |
| Posibilitatea de a extinde patul în două | nu se aplică |
| Lungimea saltelei | 200 |
| Lățimea saltelei | 90 |
| Lungimea saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Lățimea saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Grosimea maximă a saltelei | 13 cm |
| Grosimea maximă a saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Grosimea maximă a saltelei superioare | 13 cm |
| Cadru | lemn de pin; adeziv; vopsea pe bază de apă |
| Cadru de pat | FLEX lemn de mesteacăn |
| Întreținere | ștergeți cu o cârpă curată și umedă; ștergeți cu o cârpă curată și uscată |
| Ambalaj | produsul este ambalat în trei pachete |
| Prețul include | pat; cadru; set de montaj; instrucțiuni de asamblare |
| Certificatele | PN-EN 747-1 +A1:2015-08PN-EN 12520:2016-02PN-EN 16139:2013-07 |
| Numele țesăturii | poso 38 |
| Tipul țesăturii | velur |
| Compoziția țesăturii | 100% poliester |
| Greutatea țesăturii | 380 g/m² ± % |
| Modelul țesăturii | dungi; catifea reiată largă; dungi fine |
| Culoarea țesăturii | bej |
| Rezistența la abraziune a țesăturii - Test Martindale | 35,000 de cicluri |
| Certificările țesăturii | îndeplinește cerințele Regulamentului UE privind substanțele chimice periculoase (REACH) |
| Curățarea și întreținerea țesăturii | utilizând produse blânde pentru îngrijirea tapițeriei; se poate spăla și călca la temperaturi scăzute; nu folosiți înălbitor |
| Proprietățile patului__Sertare glisante | Da |
| Proprietățile patului__Sertar tip ladă | Da |
| Tipul patului | Paturi duble supraetajate |
| Dimensiunea patului | 90x200/140x200 |
| Culoarea patului | Scorțișoară |
| Vârsta copilului | Paturi pentru adolescenți (11-19 ani) |
| ID materacy | 12191, 10467, 13565, 10782, 13541, 3763, 10547, 10580, 13553 |
| Ilość materacy | 1 |
