SOFINO 90x200/140x200 cu scorțișoară pat cu canapea extensibilă țesătură gri zoom 15 sage Lano Mobilă
Prețuim timpul tău, de aceea produsul este expediat cât mai repede posibil.
Pentru a vă economisi costuri suplimentare, oferim livrare gratuită pentru comenzile de peste 1299 Lei.
Până la 60 de zile de retur îți oferă posibilitatea să te îndrăgostești de produsul nostru.
În primele două ani de la cumpărare, suntem aici pentru tine, asigurându-ți liniștea și securitatea.
Descriere
Instrucțiuni
Motive pentru care te vei îndrăgosti de SOFINO:
- Comoditate care nu poate fi comparatăScaunul moale și umplutura confortabilă a canapelei și a patului de sus asigură confort atunci când stați, studiați și dormiți.
- Două locuri mari într-o singură piesă de mobilierLa etaj este un pat 90x200, la parter este o canapea extensibilă 140x200 - perfectă pentru un copil, un adolescent sau oaspeți.
- Mai mult spațiu în cameră, mai puțină mizerieMezaninul creează două zone independente - pentru somn și odihnă - fără a ocupa spațiu suplimentar.
- Container practic pentru lenjerie de patCompartimentul spațios de depozitare de sub scaun este un loc convenabil pentru pături, perne și lenjerie de pat suplimentară - comandați fără mobilier suplimentar.
- O scară care nu stă în caleConceput astfel incat sa nu trebuiasca sa renunti la el cand desfaci canapeaua de jos.
- O canapea gri care se potrivește în orice interiorȚesătura gri de tapițerie este moale și plăcută la atingere și, de asemenea, universală - este ușor de asortat cu accesorii în diferite culori.
Pat supraetajat cu o canapea în partea de jos SOFINO 90x200/140x200 scorțișoară cu o canapea gri
scortisoara SOFINO 90x200/140x200 este modern pat supraetajat cu canapea extensibilă , care va fi perfect pentru camera unui copil sau adolescent. Superior pat 90x200 asigură un somn confortabil, iar cel inferior canapea extensibilă până la 140x200 servește ca o canapea în timpul zilei și un loc de dormit de dimensiuni mari noaptea. Rama de scorțișoară luminează optic interiorul, iar canapeaua gri îi conferă un caracter modern, universal. Aceasta este o soluție practică 2 în 1 pentru încăperile în care fiecare metru contează.
SOFINO – pat supraetajat funcțional cu o canapea pentru copii și adolescenți
Aceasta pat supraetajat cu canapea a fost conceput pentru utilizarea de zi cu zi. Structura mezanin vă permite să creați două zone separate: la etaj un loc de dormit și zona de relaxare jos cu o canapea. O scară stabilă nu interferează cu desfășurarea părții inferioare și trei perne mari creați un spătar confortabil în timp ce stați. Există o practică sub containerul de așternut al scaunului , care ajută la menținerea în ordine a camerei fără a adăuga mai mult mobilier.

Pat supraetajat SOFINO Cinnamon cu o canapea gri
Canapea gri în pat SOFINO este o bază excelentă pentru amenajarea unei camere - se potrivește atât cu accesorii calme, neutre, cât și cu culori mai expresive. Țesătura este moale și plăcută la atingere, iar când este desfășurată canapea 140x200 creează o suprafață mare și confortabilă de dormit. În timpul zilei, canapeaua funcționează ca un loc pentru a sta, a studia și a se relaxa.
Aceasta pat supraetajat pentru adolescenți și copii vă permite să utilizați două spații diferite într-o singură piesă de mobilier. Va funcționa perfect în încăperi mici și în interioare împărțite prin frați , unde fiecare metru contează. Lano Meble ca producator polonez, se asigura ca paturile sunt durabile, confortabile si functionale - model SOFINO Scorțișoară cu o canapea gri este cel mai bun exemplu în acest sens.

Buna, cunoaste-ma mai bine!
Înainte de a face alegerea finală, familiarizați-vă cu fiecare dimensiune SOFINO Scorțișoară 90x200/140x200 , marcat în figura de mai jos ➔
Cand este desfasurata, canapeaua inferioara creeaza o suprafata confortabila de dormit de 140x200 cm.

Cunoașteți funcționalitatea SOFINO
Cunoașteți funcționalitatea SOFINO
Informații suplimentare despre fotografiile și culorile paturii de la Lano Meble
Fotografiile și culorile patului pot diferi ușor de realitate. Acest lucru este cauzat de setările computerului dvs. sau ale monitorului altui dispozitiv și de condițiile de iluminare. Fotografiile prezentate au doar scop ilustrativ. <
Date tehnice
| Tip | pat supraetajat |
| Model | SOFINO |
| Număr de persoane | 2 |
| Culoare | scorţişoară |
| Finisaj | certificat; sigur pentru copii; semimat |
| Dimensiune | nu se aplică |
| Capacitate de încărcare | 100 kg pe fiecare nivel de dormit |
| Lungimea patului | 208 |
| Lățimea patului | 96/191 (dimensiunea totală când este extins cu scară) |
| Înălțimea patului | 168 cm (șezut: 80 cm; spătar: 60 cm) |
| Greutate | personalizare |
| Barieră | înălțimea balustradei de siguranță superioare: 25 cm |
| Scară | detașabil |
| Sertare | tip ladă (compartiment pentru lenjerie de pat) |
| Materialul sertarelor | PAL (placă aglomerată de lemn) |
| Ridicarea gărzii | nu se aplică |
| Posibilitatea de a extinde patul în două | nu se aplică |
| Lungimea saltelei | 200 |
| Lățimea saltelei | 90 |
| Lungimea saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Lățimea saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Grosimea maximă a saltelei | 13 cm |
| Grosimea maximă a saltelei pe puntea glisantă | nu se aplică |
| Grosimea maximă a saltelei superioare | 13 cm |
| Cadru | lemn de pin; adeziv; vopsea pe bază de apă |
| Cadru de pat | FLEX lemn de mesteacăn |
| Întreținere | ștergeți cu o cârpă curată și umedă; ștergeți cu o cârpă curată și uscată |
| Ambalaj | produsul este ambalat în trei pachete |
| Prețul include | pat; cadru; set de montaj; instrucțiuni de asamblare |
| Certificatele | PN-EN 747-1 +A1:2015-08PN-EN 12520:2016-02PN-EN 16139:2013-07 |
| Numele țesăturii | zoom 15 sage |
| Tipul țesăturii | pluș |
| Compoziția țesăturii | 92% poliester; 8% nailon |
| Greutatea țesăturii | 20 g/m2 +/-5% |
| Modelul țesăturii | catifea reiată |
| Culoarea țesăturii | gri |
| Rezistența la abraziune a țesăturii - Test Martindale | 100,000 de cicluri (rezistență foarte mare la abraziune; utilizată în mobilierul pentru uz comercial) |
| Certificările țesăturii | Material prietenos cu sănătatea și mediul, Conform cu R,E,A,C,H, |
| Curățarea și întreținerea țesăturii | folosind produse de curățare delicate |
| Proprietățile patului__Sertare glisante | Da |
| Proprietățile patului__Sertar tip ladă | Da |
| Tipul patului | Paturi duble supraetajate |
| Dimensiunea patului | 90x200/140x200 |
| Culoarea patului | Scorțișoară |
| Vârsta copilului | Paturi pentru adolescenți (11-19 ani) |
| ID materacy | 12191, 10467, 13565, 10782, 13541, 3763, 10547, 10580, 13553 |
| Ilość materacy | 1 |
