GOMBO 70x170 mediu ferm 8 cm saltea din spumă cu latex Lano Mobila
Prețuim timpul tău, de aceea produsul este expediat cât mai repede posibil.
Pentru a vă economisi costuri suplimentare, oferim livrare gratuită pentru comenzile de peste 1299 Lei.
Până la 60 de zile de retur îți oferă posibilitatea să te îndrăgostești de produsul nostru.
În primele două ani de la cumpărare, suntem aici pentru tine, asigurându-ți liniștea și securitatea.
Descriere
Motivele pentru care te vei îndrăgosti de salteaua GOMBO:
- este antialergică Protejează împotriva acarienilor, bacteriilor și altor alergeni.
- este cu două fețe Poate fi ușor întoarsă pentru a ajusta gradul de tărie.
- are grijă de copilul tău Susține un somn sănătos și dezvoltarea corectă a copilului.
- somnul este fundamental Asigură un mediu de somn sigur pentru copil.
Asigură somn de înaltă calitate copilului tău cu salteaua pentru copii GOMBO 70x170 de la Lano Meble
O singură noapte bine dormită pe salteaua GOMBO și vei uita de lungile convingeri pentru a determina copilul să meargă în sfârșit la pat. Află ce face acest model să fie atât de special și de ce cei mai tineri utilizatori îl iubesc atât de mult pentru somn.
Este salteaua de spumă și latex pentru dormit GOMBO 70x170 potrivită pentru un copil?
Alergia la praf, acarieni sau alți alergeni comuni este o problemă tot mai frecventă în ultima vreme. Dorind să asiguri copilului un mediu sigur de somn, alege salteaua antialergică pentru copii GOMBO, realizată din două materiale igienice în care nu se multiplică ciuperci, bacterii, acarieni sau alte microorganisme care pot agrava simptomele alergiei. Astfel, micuțul tău va putea dormi fără griji pentru sănătatea sa.

GOMBO 70x170 – saltea pentru copii la fel de durabilă ca și confortabilă
Salteaua bilaterală pentru dormit se va dovedi a fi o alegere excelentă dacă încă nu știi ce grad de fermitate a suprafeței preferă copilul tău. Partea din latex este mediu fermă, iar partea din spumă fermă. Este suficient să întorci salteaua pentru a-i oferi micuțului tău posibilitatea de a alege și confortul optim pentru somn. În magazinul Lano Meble vei găsi nu doar saltele de dormit pentru copii, ci și alte articole care cu siguranță îți vor fi de folos ție și copilului tău. Descoperă inspirațiile noastre, iar amenajarea dormitorului copilului nu îți va crea nicio dificultate. Amenajarea dormitorului pentru copil este o adevărată provocare. Cumperi doar salteaua de dormit pentru copil sau un set complet de mobilier? Dacă faci cumpărături mai mari la Lano Meble, poți folosi cu încredere opțiunile noastre suplimentare de transport, adică serviciul de livrare și montare. Totul pentru a-ți oferi posibilitatea de a te concentra pe ceea ce este mai important, adică pe copilul tău.

Informații suplimentare despre saltelele de dormit de la Lano Mobilă
Materialele utilizate în producția saltelelor, cum ar fi spuma poliuretanică, latexul și spuma viscoelastică, se caracterizează printr-un coeficient ridicat de comprimare și elasticitate. Prin urmare, ne rezervăm dreptul de a avea o toleranță de dimensiuni de +/- 2% pentru lățime și lungime și +/- 1 cm pentru înălțimea saltelei. Culorile reale ale materialelor pot diferi de cele din fotografii, fără a afecta proprietățile acestora.
Date tehnice
| Model | GOMBO |
| Tip | saltea din spumă |
| Umplutură | Spumă poliuretanică T35 – 4 cm, Latex – 2 cm, Husă – 1 cm |
| Dimensiune | 70x170 |
| Grosime | 8 cm |
| Duritate | mediu tare |
| Parte utilizabilă | pe ambele părți |
| Capacitatea de încărcare a saltelei | 60 kg |
| Greutatea saltelei | 10-15 kg |
| Husă | da |
| Posibilitatea de a spăla husa | da – până la 60 de grade |
| Pentru cine? | copil |
| Certificatele | OEKO-TEX, ATESTAT IGIENIC |
| Proprietățile saltelei__Husă | Da |
| Tipul saltelei | Saltele din spumă |
| Materialul saltelei | Hibrid |
| Duritatea saltelei | Saltele mediu tari |
| Grosimea saltelei | 8 cm |
| Dimensiunea saltelei | 70x170 |
| Vârsta utilizatorului | Saltele pentru copii cu vârsta între 5-10 ani |
